ועדת ספורט והכנה לצבא

ועדת ספורט והכנה לצה"ל היא הועדה המממשת את המטרה של מכינת כנרת, להכין את המכיניסטים לשירות משמעותי בצה"ל.

בוועדה אנחנו פועלים כדי לחזק את הכושר הפיזי של המכיניסטים, אם זה בכך שאנחנו כותבים מערכי אימונים ומעבירים אימונים לפחות פעם אחת בשבוע, אחראים על ימי ספורט,מעבירים אימונים שוברי שגרה ואימונים בכינרת, בנוסף אנחנו אחראים על מעקב אימונים של כלל המכיניסטים ועל סרגל המאמצים, שבעזרתו אנחנו בונים תוכנית אימונים למכיניסטים במטרה שישפרו במהלך החצי שנה את הכושר הפיזי שלהם.

מלבד הכושר הפיזי, אנחנו מאמינים מאוד בפיתוח הכושר המנטלי והחוסן הנפשי, אנחנו מעבירים אימונים ושיעורים שמחזקים אצל המכיניסטים את החשיבות של הלא לוותר לעצמך והאמונה העצמית. 

מבחינת הכנה לצה"ל אנחנו שואפים לכך שכל מכיניסט יממש את הפוטנציאל שלו ויגיע לתפקיד הכי משמעותי שביכולתו. זאת אנו עושים על ידי לוח צה"ל המתחלף כל חודש, שיעורים, הרצאות, שבוע צה"ל ופרוייקטים נוספים שאנחנו עושים כדי להציג למכיניסטים את עולם הצבא, את התפקידים, איך מגיעים לכל תפקיד, הידע הבסיסי שצריך בשירות, ההיסטוריה של צה"ל, סיפורים אישיים ועוד.

מטרה נוספת שלנו היא ליצור אורח חיים בריא במכינה ובחיים האישיים של המכיניסטים, אנחנו דואגים לאוכל בריא במכינה, שיעורים והרצאות על תזונה נכונה, אימונים מגוונים, אנחנו גם משמשים כמקור ידע אצל המכיניסטים בכל שאלה לגבי תזונה ,אימונים או בריאות.

בוועדה שלנו מחולקים תפקידים לכל חברי הצוות. התפקידים הם:

  1. יו"ר הוועדה 
  2. האחראים על כלל ציוד הספורט במכינה ואחראים על שיקום שדרוג וטיפוח מתחם הכושר.
  3. אחראים על תכנון והובלת ימי ספורט ומבחני בראור, העברת שיעורי תוכן ואחראים על לוח צה"ל משתנה.
  4. אחראים על תכנון וביצוע לפחות אימון אחד בשבוע, מעקב אחרי אימוני רשות ומקור ידע בכל תחום כושר.

 

אנחנו שומרים על אווירה מאוחדת וכיפית בוועדה. חשוב לנו לעמוד בכל הזמנים, ליזום רעיונות יצירתיים, לשמוע את רצונם של המכיניסטים ובסופו של דבר לממש את המטרות שלנו.

העבודה בוועדה נעשת בעבודת צוות, לכל אחד יש אחראיות אישית אך כולם עוזרים לכולם וכולם עובדים למען מטרה משותפת. 

את כל זה אנחנו עושים בחיוביות, הקשבה, הכלה וקבלה של כל חבר צוות.

 

ועדת ספורט והכנה לצה"ל 🙂